Kontakt

Máte dotaz? Nejdříve si prosím přečtěte „Časté otázky“ níže. Pokud tam nenajdete odpověď, tak nás neváhejte kontaktovat nebo nám napište.

Kontakty

Časté otázky

Otázky během Padayātry

Navštivte stránku Trasa v sekci Padayātrā 2022, kde najdete tabulku s místy konání vystoupení. Doplňující informace naleznete na stránce Večerní vystoupení. Všechna vystoupení obvykle začínají v 18:00 a končí do 20:00.

Kontaktujte prosím Vojtěcha Huříka (+420 603 768 172), který má na starosti zařizování trasy. Buď vám odpoví na vaše otázky, nebo vás odkáže na osobu, která má vámi hledané informace.

Děkujeme mnohokrát! Pokud se s námi chcete podělit o svoji úrodu, kontaktujte našeho šéfkuchaře Martina Reisse (+420 722 814 908).

Děkujeme mnohokrát! Volci vám budou neskonale vděční! Zavolejte našemu kočímu Romanovi Kornijovi (+420 722 062 548) a on se s vámi dohodne.

Moc si toho vážíme a děkujeme vám! Na stránce Podpořte nás najdete všechny potřebné informace. Také se můžete podívat na stránku Adoptujte volka, kde můžete podpořit naše chlupaté krasavce. S případnými dotazy se obracejte na Janu Nedbalovou (+420 731 445 471).

Na tomto odkaze si můžete stáhnout zip soubor se šablonou pro jednoduché oznámení, plakátem a logem Padayātry. Pokud s námi chcete udělat rozhovor nebo natočit reportáž, obraťte se prosím na Petra Nedbala (+420 737 879 641).

Otázky kolemjdoucích

Lidé si někdy myslí, že si jen tak vyjdeme s volským povozem, protože nemáme co lepšího na práci. Ve skutečnosti máme všichni během roku svá zaměstnání a na Padayātru jdeme místo našich řádných dovolených. Padayātrā je pro nás vrcholem roku, je to náš život a také způsob, jak s ostatními sdílet naše životní hodnoty.

Naše oblečení pochází z védské kulturní tradice, která je založena na dávné moudrosti zaznamenané ve Védách, což jsou nejstarší texty o náboženství, duchovnu atd. Védská kultura byla nejvíce rozšířená na území dnešní Indie, ale v současnosti se z ní dochovalo už jen málo. Snažíme se žít v souladu s hodnotami védské moudrosti, a védská kultura nám v tom pomáhá.

Nepřišli jsme nikomu nic vnucovat. Chceme se s lidmi podělit o moudrost bhakti-jógy, a jelikož indická kultura (vycházející z té védské) je pestrobarevná, plná radosti, a neodmyslitelně spojena s bhakti-jógou, považujeme ji za nejvhodnější prostředek, jak se o tuto moudrost podělit. Hudba, tance a příběhy z védských textů tvoří pozadí pro předání moudrosti o naší skutečné povaze a o tom, jak se s ní opět spojit. Doufáme, že lidé, kteří Padayātru potkají, ocení tuto kulturu a podle zvážení obohatí svůj život o ty hodnoty, které pro sebe shledají přínosnými.

Píseň, kterou zpíváme, se jmenuje Hare Krišna mahá-mantra, neboli “velký zpěv osvobození”. Není to obyčejná písnička, ale mocná zvuková vibrace, o které mystikové a dávné védské texty říkají, že uklidňuje mysl, očišťuje srdce od hněvu, nenávisti a dalších negativních vlivů a pomáhá člověku objevit své pravé já. Když ji člověk zpívá, ihned se mu objeví úsměv na tváři, protože to není píseň z tohoto dočasného světa. O Hare Krišna mahá-mantře také píšeme v článku Kroky k míru.

Stačí se zeptat někoho, kdo se delší dobu věnuje zvířatům a práci s nimi, a potvrdí vám, že zvířata práci milují. Pokud nejsou zaměstnaná a nevyužijí svoji energii, jen chřadnou. Tak jako lidé, kteří rádi sportují nebo tvrdě pracují, se při svých činnostech zadýchají a zapotí, i tažná zvířata při práci vykazují známky námahy. To je ale zcela přirozené a zvířatům to nevadí.

Někteří lidé jsou toho názoru, že člověk nemá právo na žádné dary domácích zvířat (mléko, práci, vlnu, atd.) a ta že by měla žít volně v přírodě. Chtějí tak zastavit hrůzostrašné zneužívání a zabíjení zvířat ve velkochovech a na jatkách. Souhlasíme s tím, že toto vykořisťování je nepřípustné, ale řešení vidíme ve vzájemně prospěšném soužití člověka a zvířat. Domácí zvířata mají svůj účel a člověk by se o ně měl s láskou starat jako o členy vlastní rodiny a neposílat je na jatka. Na oplátku může šetrně upotřebit dary, které zvířata poskytují.

Co se týká našich volků, během roku se o ně s láskou a pozorností staráme a před Padayātrou pečlivě vybíráme délky denních pochodů s ohledem na jejich výdrž. A každý rok, když pro ně před Padayātrou přijedeme s převozem, netrpělivě přešlapují u ohrady, bučí a těší se, až vyrazíme. Více o důležitosti práce s volky najdete v článku Ochrana krav.

Naším posláním je dávat, ne brát. Celé naše večerní vystoupení je zdarma, můžete se i zúčastnit průvodu během dne a zůstat s námi na oběd - to vše je zadarmo. Pokud chcete naši činnost finančně podpořit, s vděčností přijmeme jakýkoliv příspěvek, ale nikdy na vás nebudeme naléhat.

Jestliže na vás nějaký účastník Padayātry naléhal nebo byl nepříjemný, napište nám prosím na tento email: info@padayatra.cz, nebo zavolejte Petrovi Nedbalovi (vedoucí festivalu) na číslo +420 737 879 641. Vaše spokojenost je naším cílem a moc se omlouváme, pokud jsme v tomto ohledu neuspěli.

Kontakty

Sídlo

Padayātrā
nám. Edmunda Husserla 1638/6
796 01 Prostějov
IČO: 02776804

Bankovní spojení

Transparentní účet na příspěvky pro volky:2900620191/2010

Transparentní účet na příspěvky na provoz:
2800620186/2010

Vedoucí projektu Petr Nedbal (Nrisinha Čaitanja dás) +420 737 879 641
Zařizování trasy Vojtěch Huřík (Varada Krišna dás) +420 603 768 172
Registrace na pochod Miri Gloser +420 601 340 623
Sponzoři Jana Nedbalová (Hari Prija déví dásí) +420 731 445 471