Naši volci

Seznamte se s ústředními postavami našeho festivalu. Bez těchto chlupatých hrdinů bychom těžko mohli celou Padayātru realizovat.

Adoptujte volka

Člověk & zvířata

Podle učení Bhagavad-gíty každé tělo uvádí do pohybu duše - individuální jiskra duchovní energie. Je řečeno, že kdekoli vidíme zrození, růst, množení, chřadnutí a smrt, musí tam být duše, která celý tento koloběh uvádí do pohybu. Duše je tedy jak v těle člověka, tak i zvířete, ptáka, či stromu.

Volci na Padayātře symbolizují tuto jednotu všech živých tvorů a potřebu jejich vzájemného soužití. Člověk by jako nejinteligentnější tvor měl ostatní ochraňovat, ne je vykořisťovat nebo i zabít pro naplnění svých sobeckých zájmů. Pokud jim poskytne ochranu a péči, na oplátku může šetrným způsobem použít jejich dary (práci, mléko, vlnu, med atd.). O důležitosti práce s volky se více dozvíte v článku Ochrana krav.

Ochrana krav

Seznamte se

Volci, kteří tahají padayātrový vůz, žijí přes rok na farmách Krišnův dvůr a Nava Gókula, kde je o ně s láskou postaráno.

Pávana

Plemeno: Tyrolský šedý skot

Kde je doma: farma Krišnův dvůr

Věčně přejedený Pávana je zakulacený vtipálek. Raději se schová za svého bratra Džanmaštáma místo toho, aby poslechl kočího. Rád dělá věci po svém, a když už poslechne, přenechá většinu práce svému bratrovi. Když Džanmaštám onemocněl, musel se Pávana pochlapit a v páru s Dévadattou důstojně zastával místo prvního tahouna.

Džanmaštám

Plemeno: Tyrolský šedý skot

Kde je doma: farma Krišnův dvůr

Džanmaštám je pro Pávanu jako ochranářský starší bratr, který ho vychovává. Během bratrových vtipů si raději zachová svůj důstojný postoj. Vždycky je o dva kroky napřed a zodpovědně táhne celý vůz. Před pár lety se musel vypořádat s vážnou nemocí a nemohl několik ročníků tahat. Naštěstí se už zotavil natolik, že se bude moct na Padayātru vrátit.

Adoptujte volka

Hledáte harmonický vztah? Staňte se sponzorem některého z našich chlupatých krasavců a získejte si jejich srdce!

Jaké jsou moje měsíční výdaje?
Výdaj jednoho volka – 7091,–

Jak přispět

  • Zadejte trvalý příkaz k úhradě na transparentní účet číslo 2900620191/2010
  • Záleží na vás, kolik přispějete
  • Do zprávy pro příjemce napište, kterého volka chcete sponzorovat, a také váš kontakt nebo adresu, abychom vám na konci roku mohli poslat dárek.

Takto jsme na tom měsíčně

Pávana

 Kč z  Kč

Džánmáštám

 Kč z  Kč

Máme pro vás připravené tyto dárky:

den na farmě

po domluvě zařídíme zážitkový výlet za volky včetně výborného vegetariánského jídla, projížďky s volky, jejich krmení, kartáčování a postrojování, prohlídky farmy včetně kamenných mlýnů apod.

jednorázový certifikát o adopci volka

padayātrový stolní měsíční kalendář

balíček domácích dobrot případně jiný dárek spojený s Padayātrou

Mnohokrát děkujeme všem sponzorům, moc si vaší pomoci vážíme! Navštivte naše sociální sítě, abyste věděli, jak se volkům daří.